Kişisel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı > Bireysel Koçluk

Bireysel Koçluk
Kişisel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı

Bireysel Koçluk

Bireysel Koçluk, koçun uzman rolünü oynadığı müdahalelerle, daha çok kişinin farkındalığını, öğrendiklerini, gelişimini ve seçimlerini yönlendirdiği konular arasında değişiklik gösteren bir süreci kapsayabilir. Bu koçluk biçimi, temelde beceri gelişimini ve performansa odaklanmayı içerirken, genel gelişmelere de odaklanabilmeyi mümkün kılar.

 • Beceri gelişimi koçluğu – Koçun uzmanlığı, kişinin etkili bir performans için gereken özel becerileri edinmesini ve bu becerileri liderlik bağlamında başarıyla uygulamasını desteklemek için kullanılır.
 • Performans koçluğu – Koç, kişinin mevcut rolündeki etkinliğini arttırma çalışmalarını desteklemek için genel koçluk prensiplerini kullanır.
 • Gelişim koçluğu – Koç, kişiyi kendisini geliştirme, düşünce kalitesini ve duygusal zekasını yükseltme, perspektif kazanma ve odağını korumanın yanı sıra, daha iyi bir iş-yaşam dengesi yakalayarak kişisel iyiliğini ve etkinliğini arttırma konusunda desteklemek için, uzun zamanlı bir sürece girer.

Pratikte, farklı türde koçluklar arasındaki sınırlar kesin olarak belirlenmemiştir ve herhangi bir koçluk çalışması, zaman içinde birden fazla “türün” özelliklerini sergileyebilir.

Yaşam koçluğu kişinin hayatının her alanında dengeyi yakalaması ve kişisel hedeflerini gerçekleştirmesi için yapılan profesyonel bir çalışmadır. Yaşam koçluğu çalışmasında öncelikle bulunduğunuz noktayı tespit eder, ulaşmak istediğiniz noktaları net bir şekilde belirlersiniz. Sizi heyecanlandıran, hayata bağlayan bir vizyonunuz olur. En önemlisi de koçluk aldığınız ilk günden itibaren hedeflerinize ulaşmak için kendinizi eylem içinde bulursunuz. Günümüzde pek çok kişi hayatlarını tek yönlü yaşayarak veya tek bir zirveyi hedef alarak kendilerine sağlıksız bir gelecek sağlamaktadır. Örneğin kendisine sadece iş yaşamına adamış kişiler hayatlarının diğer önemli alanlarını ıskalarlar. Bir gün tek yönlü yaşamanın bedelini ağır öderler. Bu bedel bazen bir sağlık sorunu, bazen dağılmış bir aile veya depresyon olur. Böyle bir durumda kendinizi adadığınız alanın da pek bir anlamı kalmaz. Bu açıdan yaşam koçluğu bütünlüklü bir çalışmadır. Kişinin yaşamında bir denge kurmasını ve istediği hedefe ulaşmasını birlikte destekler.
Kimler Yaşam Koçluğu Desteği Alabilir:

 • Hayatı tam ve doyum verici yaşamak isteyenler.
 • Hayal ettikleri bir hayatı yaşamayanlar.
 • İçinden çıkamadıkları problemleri olanlar.
 • Hayat vizyonu ve amacı olmayanlar.
 • Hedefi olup da yeteri kadar inanç ve cesareti olmayanlar.
 • Son beş yılda hayatlarında olumlu bir gelişme olmayanlar.
 • Sürekli başına aynı şeylerin geldiğinden şikayet edenler.
 • İlişkilerinde daha başarılı olmak isteyenler.
 • Dengeli ve kaliteli bir yaşam sürmek isteyenler.
 • Yaşamlarının lideri olmak isteyenler.

Şirketinizde yüksek performans ve başarı için pozitif duygusal iklimi temel gereklilik olarak görüyorsanız, doğru yerdesiniz. İş hedeflerinize ulaşmanız için ihtiyaç duyduğunuz şirket içi iletişimi, işbirliğini ve motivasyonu arttırmanız ve geliştirmeniz için buradayız. İşimiz daha fazla duygusal zeka ve liderlik ile şirketinizde daha fazla aidiyet, performans ve başarı atmosferi oluşturmak. “Her insan kendisini ve geleceğini yapılandırabilecek donanıma sahiptir” ve “insanların zeka ve bilgilerine saygı duyarız” temel bakış açısından yola çıkarak hizmet veriyoruz. Bilgi ve akıl vermek ya da öğretmek için değil, harekete geçirmek için yöneticilerinize liderlik, duygusal zeka ve kişisel dönüşüm odaklı programlar ile koçluk ve danışmanlık hizmetleri sağlıyoruz. Zaten sahip olduğunuz potansiyeli harekete geçirecek dokunuşları ve rehberliği sunuyoruz.

Her zaman yeni yetenekler ararız. Özgeçmişinizi bize e-postayla gönderin.

Bizimle iletişime geçin